ثبت مشاور

درخواست سرمربی تیم ملی بسکتبال بانوان ایران از مسولان ارشد

تاریخ : 1396.03.20
نویسنده : Basketball Doost
نظرات : 0

بسکتبال دوست : فریده هادوی اظهارداشت: من یک تقاضای شخصی از محمود مشحون و فاطمه کرم‌زاده دارم که به عنوان مسئولان ارشد فدراسیون مجوز فیبا را نادیده نگیرند و بلافاصله برای اینکه توانایی خود را ثابت کنیم برای برگزاری یک مسابقه نه‌چندان سنگین که هم از رسمیت برخوردار بوده و هم جدیت بالایی داشته باشد باید برنامه‌ریزی کنیم.

 

هادویمربیان ما باید در میادین بین‌المللی حضورمقدماتی داشته باشند

وی درخصوص برنامه‌های تیم ملی بانوان عنوان کرد: برنامه‌های فنی ما تابع برنامه‌های ساختاری فدراسیون است اما از نظر من به‌عنوان یک مربی باید به این شکل باشد که ابتدا مربیان ما که قرار است در تیم ملی فعالیت کنند، در میادین بین‌المللی حضور مقدماتی داشته تا ازکم‌و‌کیف تیم‌های موجود، سطح بازی‌ها، توانمندی‌ها و تاکتیک‌ها مطلع شوند. سپس این دانش و آگاهی را برای برگزاری اردو مدنظر قرار بدهند تا بازیکنان با نگاه جدید مربیانشان تمرینات خود را آغاز کنند. از طرفی تقویم فیبا باید توسط رئیس و نایب رئیس فدراسیون و همچنین مربی‌ها تحلیل شود و بهترین مسابقاتی که می‌توانیم برای اولین حضورمان انتخاب کنیم مشخص شود تا با آمادگی کامل توانایی‌های خود را خصوصا به فدراسیون جهانی نشان بدهیم تا مطمئن شوند مجوز تایید حجاب به‌درستی صادر شده است.


دانش مربیان ما کامل و به روز است

وی در مورد فعالیت مربیان داخلی درکنار مربیان خارجی تصریح کرد: دانش مربی‌های ما کامل و به‌روز است اما در کم‌و‌کیف مسابقاتی که برگزار می‌شود کمی تجربه لازم است که آن هم با یک حضور بین‌المللی حل می‌شود. ما باید وضع موجود را بررسی کنیم، هنوز وضع موجودمان را در میادین بین‌المللی محک نزده‌ایم بنابراین قدم اول تحلیل و ارزشیابی وضع موجود مربیان و بازیکنان در سطح بین‌المللی است. اگر به این نتیجه رسیدیم که نمی‌توانیم با سرمایه‌های موجود در میادین حضور داشته باشیم مربی خارجی جذب می‌کنیم.

درتیم‌های ملی بحث ورزش قهرمانی مطرح است

هادوی در ادامه تصریح کرد: آنچه در تیم‌های ملی مطرح است بحث ورزش قهرمانی است که ملی‌پوشان بر اساس یک سری اصول باید در مسابقات شرکت کنند. وقتی قرار باشد درمسابقاتی با توجه به تقویم حضور پیدا کنیم باید به شرایط جغرافیای محل مسابقات، تعداد تیم‌های شرکت کننده و بازی‌های تدارکاتی با تیم‌های هم‌تراز شرکت کننده‌ توجه شود و این موضوع بر اساس مسابقاتی‌است که فدراسیون در نظر می‌گیرد.


بهترین روش انتخاب بازیکن از درون مسابقات باشگاهی است

سرمربی تیم ملی بسکتبال بانوان درپایان با اشاره به انتخاب بازیکنان تیم ملی خاطرنشان کرد: برای انتخاب تیم ملی بهترین روش انتخاب از درون مسابقات باشگاهی است که بازیکنان با تمام انگیزه شرکت می‌کنند اما ممکن است بعضی بازیکنان در گوشه و کنار کشور باشند که امکان حضور در رقابت‌های باشگاهی را ندارند و فقط در سطح تیم‌های استانی خودشان مطرح هستند. ما حتی نگاهمان را از این بازیکنان دور نمی‌کنیم و به جمع ملی‌پوشان دعوتشان می‌کنیم تا بتوانیم از تمام سرمایه‌های ورزش استفاده کنیم.

 

 

 

 

 

 

میزان


فیلم و سریال تصادفی


دسته بندی :  بسکتبال بانوان

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا