ثبت مشاور

حواشی برگزاری مسابقات قهرمانی مصر

تاریخ : 1396.04.09
نویسنده : Basketball Doost
نظرات : 0

بسکتبال دوست : قاهره مصر از فردا شنبه دهم تیرماه میزبان 16 تیم برتر جوانان جهان در سیزدهمین دوره مسابقات قهرمانی جهان گه یکی از آنها تیم ملی ایران است خواهد بود، است.

 

 

مسابقات قهرمانی

 

جوانان بلندقامت کشورمان با قهرمانی در مسابقات جوانان آسیا که سال گذشته در تهران برگزار شد، توانست مجوز حضور در این رقابت‌ها را کسب کند و حالا این فرصت را دارد که پس از نمایش در قاره کهن، در جهان خود را نشان دهد.

این تیم پس از اینکه با فرزاد کوهیان در سال 2015 در مسابقات قهرمانی جهان حاضر شد، به دست رضا نوری، سرمربی فعلی افتاد و او با قهرمانی تیمش در آسیا نتیجه خوبی را کسب کرد و حالا در کنار خود یک سوپر وایزر اروپایی به نام نناد ترونیک صربستانی را دارد. سفر به صربستان تنها اردوی خارجی این تیم بوده و در سایر زمان‌ها در داخل کشور مشغول تمرین بوده‌اند و باید دید این اتفاق می‌تواند تیم ملی را در مصر کمک کند یا خیر.

* جوانان ایران برای نخستین بار به جمع 8 تیم می‌رسند؟

تیم ملی جوانان ایران تاکنون در 5 دوره از 12 دوره مسابقات حاضر شده که بهترین مقام آن کسب یازدهمی در سال 2013 بوده است که هدایت آن را مهران حاتمی برعهده داشت و بازیکنانی همچون سجاد مشایخی، صالح فروتن و امیر صدیقی در ترکیب آن تیم به میدان رفتند.

حالا بعد از گذشت 5 دوره می‌توان امیدوار بود که تیم اول و قهرمان آسیا برای نخستین بار به جمع 8 تیم برتر راه پیدا کند؟ کاری که دور از دسترس نیست و همین جوانان در تهران و زمانی که امیدها برای قهرمانی کمرنگ شده بود، بازگشتند و در پایان جشن قهرمانی را در خانه و با هواداران گرفتند.

*ادوار حضور ایران در جام‌جهانی جوانان:

2003: مقام شانزدهم

2005: مقام دوازدهم

2009: مقام پانزدهم

2013: مقام یازدهم

2015: مقام چهاردهم

2017: ؟

*گروه بندی مسابقات:

گروه اول: نیوزیلند، کره جنوبی، فرانسه، آرژانتین
گروه دوم: آلمان، مصر، پورتوریکو، لیتوانی
گروه سوم: کانادا، ژاپن، اسپانیا، مالی
گروه چهارم: ایران، آنگولا، ایتالیا، آمریکا

برنامه بازی‌های ایران:

شنبه دهم تیر

ایران - آمریکا

یکشنبه یازدهم تیر

ایتالیا - ایران

سه شنبه 13 تیر

ایران - آنگولا

 

*اسامی بازیکنان ایران:

میثم عابدی، محمدحسین جعفری، امیرحسین رضایی فر، امیرحسین آذری، محمد بهرام زاد، فرشاد غلامی، محمد امین کمالوند، امیرحسین خندان، شایان پورکاوه، مهران رضایی، احسان صمدی، امیررضا شه روش

*سرمربی:

رضا نوری

 

 

 

 

 

 

فارس

کلید واژه ها :
بسکتبال آسیا
دسته بندی :  جهان بسکتبال

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا