ثبت مشاور

نظر سرمربی تیم ملی جوانان درباره احتمال بردن حریفان

تاریخ : 1396.04.09
نویسنده : Basketball Doost
نظرات : 0
بسکتبال دوست : رضا نوری پیش از اعزام تیم ملی بسکتبال جوانان به جام جهانی مصر درباره احتمال بردن حریفان خود در جام جهانی تاکید کرد: اطلاعات ما از روی فیلم‌های در اختیارمان است، در حالی که گویا تیم آمریکا هشت بازیکن خود را تغییر داد، آنگولا و ایتالیا هم هنوز اسامی را نداده اند. نباید فراموش کرد، سه بار در رده جوانان با آنگولا بازی کرده ایم که هر سه بار هم از این تیم باخته ایم. بازیکنان آنگولا شبیه جوانان ۲۳ یا ۲۴ ساله هستند که بسیار قدبلند و قوی به نظر می‌رسند. 

نوری

سرمربی تیم ملی جوانان افزود: نمی‌دانم قرعه کشی جوانان چرا به این شکل است. کره جنوبی و ژاپن گروه‌های راحتتری دارند. برای مثال اسپانیا تیم پنجم اروپا و مالی تیم سوم آفریقا به علاوه کانادا در یک گروه هستند. در حالی که تیم ایران به عنوان قهرمان آسیا با تیم آنگولا به عنوان قهرمان آفریقا و آمریکا به عنوان قهرمان فیباآمریکا در یک گروه قرار گرفته اند. ایتالیا هم تیم سوم اروپاست. این نوع گروه بندی برحسب دوره قبل است که غلط به نظر می‌رسد. قهرمانان سه قاره نباید در یک گروه باشند. 
کارت مربی فرشاد غلامی را باید پاره کرد
سرمربی تیم ملی جوانان درباره تغییرات امسال تیم جوانان نسبت به مسابقات قهرمانی آسیا گفت: فرشاد غلامی پارسال هم برای مسابقات آسیایی انتخاب شده بود؛ اما مربی او بازی عجیبی سرش درآورد. این مربی شاید برای اینکه بازیکن را تحت کنترل خودش در آورد، به اردوی ما آمد که یا این بازیکن را بیرون می‌کنید، یا می‌گویم دوپینگی است! در هر حال قرار بر این شد که از غلامی تست دوپینگ بگیرند و تا پاسخ آزمایش بیاید یک ماه طول کشید، این بازیکن چه آسیبی هم در این مدت دید.
وی ادامه داد: غلامی پسری دوست داشتنی است که زحمت زیادی هم می‌کشد. از او به علاوه پنج نفر دیگر آزمایش دوپینگ گرفتیم که خیالمان راحت باشد و خوشبختانه جواب همه آن‌ها منفی بود. درباره آن مربی باشگاهی هم به نظرم باید کارت مربیگری اش را پاره کرد و نباید بازیکنان جوان را تمرین دهد. حرف هایی هم شنیده بودیم که با این بازیکن قرارداد هشت ساله محضری بسته است. به هر حال غلامی در مسابقات دسته یک هم با تیم پتروشیمی خیلی خوب کار کرد و علاوه بر اینکه کمک مربی ما به عنوان آنالیزور پتروشیمی او را زیر نظر داشت، خودم هم چند بازی از او دیدم. به بهترین بازیکنم تبدیل شده بود که متاسفانه آسیب دید. 
گاردهای کوتاه را کنار گذاشتیم
نوری همچنین درباره گاردهای تیم گفت: متاسفانه پارسال گاردهای ما کوتاه بودند که تیم از این نظر لطمه خورد و به همین دلیل امسال گاردهای خود را عوض کردیم. بهرام زاد را با آمادگی بالایش انتخاب کردیم. همچنین در میان دیگر بازیکنان تیم پارسال، مصطفی رضایی هم همراه تیم بود که او نیز در کمال تاسف آسیب دید. 
بازیکنان نیمکت نشین لیگ، ضعیف شده بودند
سرمربی تیم ملی جوانان بار دیگر به مشکل نیمکت نشینی بازیکنان جوان در لیگ اشاره کرد و گفت: متاسفانه بازیکنان خوب ما در تیم شیمیدر امسال نیمکت نشین شده بودند. رافی درغوکاسیان، احسان صمدی و مهران رضایی بازیکنانی بودند که روی نیمکت شیمیدر نشستند. این بازیکنان به علاوه محمدحسین جعفری بازیکن شوتزنم در مسابقات آسیایی که روی نیمکت دانشگاه آزاد نشست، از شرایط مسابقه دور بودند و در صربستان عملکرد چندان خوبی نداشتند. وقت زیادی هم برای جایگزینی نداشتیم، امیدوارم در مسابقات جهانی از این شرایط خارج شوند. 
نوری ادامه داد: همه بازیکنانی که در لیگ بازی نکرده بودند، در تمرینات هم شرایط خوبی داشتند؛ اما در مسابقات دوستانه صربستان خوب عمل نکردند. خوشحالم که این اتفاق در بازی‌های تدارکاتی افتاد و امیدوارم در مسابقات جهانی شرایط بهتر شود. اعتقاد دارم، آنهایی که شهامت بیشتری دارند به کمک ما می‌آیند. ضمن اینکه خیلی تمرین شوت انجام داده ایم که این هم به تیم کمک می‌کند.
وی افزود: تفاوت بازیکنانی که در لیگ برتر یا دسته یک فرصت بازی داشتند، مشهود است. امیرحسین آذری که حالا خیلی خوب بازی می‌کند، در حالی که پارسال به دلیل آسیب دیدگی خیلی به کمک تیم نیامد. رضایی فر هم فرصت بازی در لیگ های پایینتر داشت و حالا شرایط خوبی دارد. همچنین شایان پورکاوه که در تیم شیراز بیشتر از ۱۷ امتیاز در هر بازی می‌آورد تا زمانی که تیمش، لیگ را ر‌ها کرد. خوشبختانه امیرحسین خندان هم شرایط خیلی خوبی دارد. این بازیکنانی که نام بردم به خاطر فرصت بازی در لیگ، آمادگی خوبی دارند.
در صربستان از شهر دور بودیم
نوری درباره اردوی صربستان گفت: اردوی صربستان که برایمان خیلی خوب بود، در محلی با فاصله ۱۵ کیلومتری شهر قرار داشتیم که فقط زمین بسکتبال، خوابگاه و رستوران داشت. به همین دلیل هر صبح تمرین و عصر بازی دوستانه انجام می‌دادیم. یک بازی داخل شهر داشتیم و یک بعد از ظهر هم به تیم فرصت گشتن داخل شهر دادیم. بقیه مواقع فقط مشغول بسکتبال بودیم که از این نظر خیلی خوب بود.
وی با اشاره به اینکه برنامه بدنسازی را هم در اردوی صربستان گنجانده بودند، درباره بازی با تیم‌های بزرگسالان به عنوان برنامه تدارکاتی تیم ملی تاکید کرد:همه مسابقات ما با بزرگسالان نبود. تیم‌های مقابل ما خیلی خوب بودند و دو بازی با تیم دوم زیر ۱۹ سال صربستان انجام دادیم. یک بازی هم با تیمی زیر ۲۳ سال داشتیم. با تیم‌های دسته یکی و قهرمان دسته دوم بزرگسالان در شرایطی بازی کردیم که 15 بازیکن خود را بازی دادیم.
نوری ادامه داد: اگر به طور عادی با چینش بازیکنان اصلی بازی می‌کردیم، در این مسابقات دوستانه برنده می‌شدیم؛ اما هدفمان برد و باخت نبود. بیشتر به دنبال شناسایی بازیکنان بودیم که دو نفر نهایی تیم را انتخاب کنیم. 
مصدومان به جام جهانی می رسند
سرمربی تیم جوانان با بیان اینکه در بازگشت به تهران چند مصدوم داشتند، توضیح داد:‌ امیرحسین خندان از مچ پا آسیب دید که به او استراحت دادیم و زانوی فرشاد غلامی هم مصدوم شد که خوشبختانه امروز دویدن را شروع کرد و او را همراه تیم به مصر می‌بریم. شاید غلامی به بازی دوم جام جهانی برسد. 
وی درباره بازی دوستانه دیشب مقابل تیم ملی ب گفت: تیم ملی ب فشار زیادی به بازیکنان ما آورد و از آنجایی که امیرحسین خندان آسیب دیده و رضایی فر هم به مسابقات جوانان کشوری رفته بود، به بازیکنان پیرامونی فشار زیادی آمد که به نظرم خیلی خوب بود. بدون شک آمریکا و ایتالیا در جام جهانی با شرایط سختتر از این مقابل ما بازی می‌کنند و خوشحالم که در این مقطع چنین تمریناتی داشتیم.
تا زمان مسابقه نمی توان قضاوت کرد
وی درباره نتیجه تیم در جام جهانی که از روز شنبه 10 تیر آغاز می شود، ادامه داد: من همیشه به شانس های پیروزی تیم خود معتقدم. پارسال دو بازی آسیایی را به کره جنوبی و ژاپن باختیم که به اعتقادم نباید اتفاق می‌افتاد،، چون تیم ما خیلی تواناتر بود. از طرفی همه از شکستمان مقابل چین حرف می‌زدند؛ اما معتقد بودم که تیم ما حداقل باید روی سکو برود. بعد از شکست چین هم اتفاقا برگشت خوبی در مسابقات آسیایی داشتیم. حالا هم نمی‌توان از ظاهر قضاوت کرد. تیم‌های جوانان دائما در حال تغییرند. تیم صربستان که دو سال قبل در رده بالایی بود، امسال از قاره اروپا بالا نیامد.
نوری درباره انتظار شکست دادن آنگولا یا ایتالیا در گروه ایران تاکید کرد: چون قهرمان آسیا شده ایم، نمی‌توان گفت که حتما باید آنگولا را ببریم. آنگولا حتی به نظرم برحسب دوره‌های قبلی آن توان شکست ایتالیا را دارد. ایتالیا هم ممکن است با ترکیبی صد در صد بهتر از قبل بیاید. با این وجود همه چیز را باید در زمان مسابقه دید.
صدا و سیما

فیلم و سریال تصادفی


کلید واژه ها :
حریفان بسکتبال ایران
دسته بندی :  مقالات

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا